Po Twitterze, Hackers Target YouTube For Bitcoin Scam

Oszuści próbujący oszukać Bitcoin Profit od ludzi nie jest nowy. Ale, ostatnie hakowanie na Twitterze wywołało ogromny chaos. Inny haker wydaje się podążać w tym samym kierunku, jednak na innej platformie.

YouTube Falls Under The Radar of BTC Scammers

Od wejścia na rynek pierwszej kryptokurówki minęło ponad dziesięć lat. Wraz z jej ceną, kurs przyjęcia Bitcoinu, jak również innych kryptokur walut był świadkiem gwałtownego wzrostu. Waluty kryptograficzne są obecnie bardziej wartościowe niż kilka lat temu, co wskazuje na to, że branża ta jest wciąż w fazie rozwoju. Wśród tych aktywów, które z czasem zdobywają coraz większą popularność, wzrosła również liczba hakerów i oszustw wokół nich.

Mimo, że prominentna platforma mediów społecznościowych, Twitter został zaatakowany kilka dni temu, Bitcoin został wychowany prawie wszędzie, co prawie sprawiło, że wydawało się, że sama kryptokurcja została zhakowana. Kilka relacji wybitnych wpływowych przedstawicieli społeczeństwa, w tym polityków, celebrytów, a nawet osobistości kryptońskich, było celem ataku hakera. Podczas gdy platforma i społeczność odzyskiwały siły po tym ataku, inny haker zdawał się czerpać inspirację z hakera Twittera. Tym razem jednak było to na innej platformie.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Zagraj teraz!
Indie są domem dla ponad 1,33 miliarda ludzi. Dzięki pełnej cyfryzacji, platformy społecznościowe odnotowują najwyższą bazę użytkowników z kraju. Ofiarą ostatniego hackera był wybitny indyjski YouTuber, który nosi nazwę CarryMinati. Ajey Nagar aka CarryMinati wziął na Twittera, aby zaznaczyć, że jego drugi kanał YouTube, CarryisLive, był atakowany. Jego tweet czytał,

Podczas gdy film został obecnie zdemontowany, hakerzy podobno namawiali ludzi do przesyłania darowizn w Bitcoin. The wideo zatytułowany „Charity Stream: Pomoc Assam & Bihar“ grać na the aplikacja the YouTuber’s 6.65 milion subskrybent. Twitter użytkownik dzielić zrzut ekranu the wideo i the BTC i ETH adres wspominać w the opis.

YouTube nie jest nowy dla oszustw związanych z kryptokur walutami. Oszustwa dotyczące kryptokurwotów mnożą się każdego dnia. Podczas gdy społeczność kryptońska próbuje walczyć z tymi oszustwami, współzałożyciel Apple, Steve Wozniak niedawno pozwał YouTube za umożliwienie oszustom korzystania z jego tożsamości do przeprowadzenia Bitcoin giveaway.